Заборона ЦВК проводити референдум щодо НАТО нагадуватиме політику часів Януковича

Заборона ЦВК проводити референдум щодо НАТО нагадуватиме політику часів Януковича

Заборона ЦВК проводити референдум щодо вступу до НАТО означатиме продовження тієї політики, яку проводила Банкова за Януковича. Про це в ефірі каналу «112» повідомив Голова «Батьківщини Молодої», експерт з міжнародного права Іван Крулько.

«Партія «Батьківщина» та Юлія Тимошенко ініціювали в п’ятницю референдум з питання вступу України до НАТО. Відбулися загальні збори, сформовано велику ініціативну групу – все відповідно до Закону «Провсеукраїнський референдум», – зазначив Іван Крулько.

Однак, за його словами, не обійшлося без неприємних несподіванок, які повинні бути недопустимими після Революції гідності.

Зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва своєю ухвалою заборонив ЦВК надсилати на зібрання свого представника, що є обов’язковою вимогою відповідно до Закону. Проте, незважаючи на це, на зібранні був присутній член УВК. Тобто з формальної точки зору Закон виконаний.

«Якщо так трапиться, що на цій підставі ЦВК не призначить проведення референдуму на 26 жовтня, то можна буде говорити, що це спланована акція. Зокрема, представник кримської партії «Союз» Мірімський подає до суду, який збирається вночі та виносить незаконну ухвалу, відповідно до якої ЦВК приймає неправомірне рішення. Виникає питання, хто може надавати такі вказівки окружному суду та ЦВК. Раніше це була Банкова. Не хотілося б думати, що це є продовженням тієї політики, яка була за часів Януковича», – підкреслив Голова «Батьківщини Молодої».

Він додав, що саме референдум щодо вступу до НАТО продемонструє Альянсу готовність України інтегруватися і зафіксує незворотність курсу на євроатлантичну інтеграцію, незалежно від того, яка буде влада.

«Відбувається цивілізаційна війна між західними та азійськими цінностями. І якщо Україна обрала для себе європейський шлях, то питання вступу до НАТО має бути вирішене якнайшвидше. Адже сьогодні для України немає важливішого питання, ніж безпека. А ми бачимо наскільки НАТО може бути ефективним, коли йде мова про напад на країни, які є членами альянсу. Тому на сьогодні вже більше половини українців підтримують ідею вступу до НАТО, тому референдум – на часі», – зазначив Іван Крулько.

Що ж до можливих результатів референдуму, от на думку Івана Крулько, всеукраїнський референдум 1991 року щодо проголошення незалежності України також оцінювали скептично.

«Але результат у більше, ніж 90% «за незалежність» перевершив очікування навіть найбільших скептиків. Переконаний, що щось подібне може відбутися і на референдумі щодо вступу до НАТО», – підсумував експерт.