Юлія Тимошенко пропонує провести референдум щодо членства в ЄС, НАТО або позаблокового статусу України

Юлія Тимошенко пропонує провести референдум щодо членства в ЄС, НАТО або позаблокового статусу України

Юлія Тимошенко: Сьогодні ведеться неоголошена війна проти України. Якщо ми хочемо досягти миру, ми повинні нарешті стати невід’ємною частиною демократично світу. Це треба визначити на загальноукраїнському референдумі, який має бути проведений разом з президентськими виборами. Ми маємо визначитися щодо унітарності України, членства в ЄС, участі в колективних системах безпеки світу. Час зробити історичний вибір.
 
Кандидат у Президенти, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко взяла участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій. До глав українських церков вона прийшла з проханням про пораду та підтримку в пошуку шляхів єднання України та повернення миру і спокою.
“Я хотіла б в тому числі почути від вас ваші поради, ваші побажання, тому що як би не відбувалося сьогодні світське політичне життя, всім нам, як людям віруючим, які вболівають за Україну, потрібна порада”, – сказала Юлія Тимошенко.
Юлія Тимошенко поінформувала Всеукраїнську раду церков і релігійних організацій про кроки, які вона пропонує для об’єднання країни.
На її думку, Верховна Рада має прийняти звернення до країн-гарантів миру та цілісності України (підписантів Будапештського меморандуму) та до парламентів світу, звернення до народу про порозуміння, а також провести круглий стіл національної єдності на Сході України.
“Саме головне – повернути в Україну мир та спокій. Сподіваюся, що найближчим часом Верховна Рада прийме звернення до парламентів світу та до країн-гарантів. У нас є певні домовленості з лідерами світу, якщо виникне загроза. Друге – це звернення парламенту до народу. Трете, я вважаю, треба їхати до Донецька і там в епіцентрі подій провести круглий стіл і врахувати всі пропозиції”, – сказала лідер “Батьківщини”.
Юлія Тимошенко нагадала про те, чого хочуть мешканці східних регіонів: децентралізації; більшої фінансової самостійності регіонів, але без втрати керованості країни; амністії тих, хто так чи інакше був задіяний у блокуванні держустанов, але не вчинив тяжких злочинів; посилення статусу регіональних мов при державній українській мові.
Юлія Тимошенко підкреслила, що на цьому круглому столі також потрібно обговорити питання референдуму.
“Сьогодні на Сході та Півдні України люди живуть з цією ідеєю. І я хотіла би запропонувати і народу України, і політикуму винести декілька питань на референдум і провести його, дуже бажано було б, під час президентських виборів”, – сказала вона.
“Нам треба чітко визначитися зі стратегією країни: якщо це Європейський Союз, то треба ставити на порядок денний питання членства в ЄС. Нам треба визначатися… І сьогодні та агресія і смерті, та неоголошена війна, яку ведуть на нашій території, – це також наслідок того, що ми поки що самотні, ми не входимо в жодну систему колективної безпеки і ми насправді сьогодні не очікуємо суттєвої допомоги від інших систем колективної безпеки світу”, – зазначила кандидат у президенти.
“Я думаю, що нам треба ставити питання вже до народу України про те, чи підтримують вони унітарну, єдину Україну, але з посиленням місцевого самоврядування. Це буде відповідь на те, чи готові люди сьогодні до федералізації, до розколів, до створення “сірих зон”, – додала вона.
“І трете питання, яке, на мій погляд, час ставити – це як українці бачать свій шлях до захисту наших кордонів, в тому числі силою зброї. Чи підтримують українці вступ до НАТО, чи підтримують вони позаблоковий статус. Зараз час ставити ці питання. Загрози нам уже відомі, наслідки очевидні, і те, що ми мусимо себе захистити інтеграцією до демократично світу в максимальному обсязі – це також є вихід із ситуації, і це є шлях повернення до миру”, – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідер “Батьківщини” зазначила, що пропонує провести цей референдум під час президентських виборів.
Юлія Тимошенко наголосила,  що сьогодні потрібна консолідація в країні, “щоб ми могли одним голосом говорити зі світом: ми по своїй лінії,  по політичний, я переконана, що і ви маєте свої потужні впливи, і сьогодні Україна може відчути суттєву потужні підтримку всього світу”.
У свою чергу представники Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій заявили про підтримку кроків щодо вирішення питання відновлення єдності України, запропоновані кандидатом у президенти, лідером партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко.
Про це, зокрема, наголосив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.