Солідарність у газовому питанні - перевірка головного принципу і цінності існування ЄС, - Іван Крулько

Солідарність у газовому питанні – перевірка головного принципу і цінності існування ЄС, – Іван Крулько

Європа повинна показати солідарність у вирішенні газового питання між Україною та Росією. Це стане перевіркою головного принципу і цінності існування ЄС. Про це у ефірі радіо «Ера» повідомив Голова «Батьківщини Молодої» Іван Крулько.

«У газовому питанні, як і в питанні безпеки на українських кордонах, Росія діє як терорист, який шантажує всіх. Тому якщо в енергетичному питанні ЄС буде виступати одним голосом і розглядатиме ситуацію об’єктивно, а не виходячи з бізнесових вигод, тоді Росію можна буде перевести з монополіста-шантажера у країну, яка буде продавати газ всім, відповідно до ринкової ціни», – зазначив Іван Крулько.

Він наголосив, що тоді це будуть нормальні економічні відносини. Це є виклик європейським цінностям, перевірка на солідарність у вирішенні важливих питань, що є головним принципом існування ЄС.

«Адже сьогодні виглядає так, що тим, з ким Росія дружить, вона продає газ по економічно обґрунтованій ціні, а з ким не дружить – по неіснуючій високій.  Тому у цьому контексті  важливим фактором є подання позову до Стокгольмського арбітражу  – від України на 6 млдр дол. та Росії – на 4,5 млдр дол.», – наголосив Іван Крулько.

За його словами, Україна набагато легше йде на те, щоб суд визначив справедливу ціну на газ.

«А Росія боїться будь-яких прецедентів, які в подальшому можуть показати, що суд може встановити справедливу ціну всупереч бажанням Росії. Будь-які прозорі відносини у газовому питанні – це смертельна небезпека для Газпрому і Росії загалом. Вони звикли працювати під сукном. Тому судовий розгляд – це правильний крок. А прецеденти перемоги в міжнародних арбітражах на Газпромом уже існують», – зауважив Іван Крулько.