Скасування недоторканості депутатів і суддів та боротьба з бідністю повинні стати першими завданнями нового парламенту, - Іван Крулько

Скасування недоторканості депутатів і суддів та боротьба з бідністю повинні стати першими завданнями нового парламенту, – Іван Крулько

Першими рішеннями парламенту VIIIскликання мають стати знаття недоторканості з депутатів та суддів, нова система виборів на пропорційній основі. Проте найважливіше – це питання боротьби з бідністю. Про це в ефірі на радіо «Ера» повідомив представник партії «Батьківщина» та Голова “Батьківщини Молодої” Іван Крулько.

“З чого повинна розпочати роботу нова Верховна Рада? По-перше, проблема недоторканості депутатів та суддів має бути вирішена якнайшвидше.  По-друге, має бути змінена система виборів народних депутатів зі змішаної на пропорційну, щоб виключити корупційну складову на наступних виборах. Це потрібно швидко вирішити на початку роботи парламенту”, – зазначив Іван Крулько.

Водночас він наголосив, що третім і чи не найважливішим завданням, над яким повинна працювати нова Верховна Рада, повинна стати боротьба з бідністю. За його словами, це питання потрібно вирішувати в компексі з прийняттям бюджету.

“Новий парламент починає роботу в той час, коли б мав проходити бюджетний процес. Натомість, ми не маємо проекту бюджету, який відповідно до Бюджетного кодексу мав бути внесеним до Верховної Ради до 15 вересня. Тому залишаєтья дуже мало часу, аби бюджет був ефективно розроблений, щоб всі чітко зрозуміли, як буде жити країна в наступному році. Тому прийняття бюджету і програми боротьби з бідністю – це те, що має бути зроблено одним з перших”, – зауважив Іван Крулько.

Разом з цим, за словами Івана Крулько, дуже важливо, щоб новий Кабінет Міністрів був професійний і почав одразу реалізовувати Коаліційну угоду.