На Львівщині відкрито пам'ятну дошку Герою Небесної Сотні

На Львівщині відкрито пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні

20 лютого 2015 року на фасаді початкої школі в с. Сокільники біля Львова відкрито пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Андрію Дигдаловичу. Ініціатором виготовлення та встановлення пам’ятних знаків на школах Героїв Небесної Сотні є ВМГО “Батьківщина молода”.

Андрій Дигдалович загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 у віці 40 років.

До Києва на Майдан поїхав відразу, коли побили студентів. Був кілька разів поранений.

У січні, після поранення беркутівцем гумовою кулею на вулиці Грушевського, втратив 80% зору на одне око. Звертатися до лікарів у Києві було небезпечно — ранених заарештовували і кидали до в’язниці. Таємно вдалося доправити його на лікування до Львова. Думали, що вже не поїде. Не зміг — побратими покликали знову. Казав, що мусить — дав клятву. Передчував смерть — за дві години до того сказав швагрові телефоном, що має щось важливе розповісти, але напевно вже не встигне. А дружину в телефонній розмові попросив: «Якщо щось, ти знаєш, що робити. Ти сильна».

Комендатурою Майдану нагороджений орденом «За оборону Майдану», вручення мало відбутися ввечері 20 лютого, проте зранку він загинув. Снайперська куля пробила бронежилет навиліт. Орден вручили дітям під час похорону.