МИРНИЙ НАСТУП. 18.02.2014 р.

МИРНИЙ НАСТУП. 18.02.2014 р.

Для мене “Мирний наступ” запам’ятався як один із найтрагічніших моментів Революції Гідності. Події того дня ще й досі чітко стоять перед очима.

Добре пам’ятаю, що це був вівторок. У п’ятницю на своєму черговому засіданні під тиском громадськості та силових угрупувань Євромайдану Рада Майдану ухвалила рішення про мирний наступ у вівторок.

Зранку приїхав до Верховної Ради. Було дійсно все спокійно і по-мирному. Не зумівши прорватись до своїх хлопців я зняв матеріал і пішов розсилати його в діаспору та ЗМІ. У прес-центрі також було все більш-менш спокійно. Зустрів там Ілону Довгань, трошки поговорили. Проте в душі було щось не спокійно. Закінчивши розсилку вийшов на вулицю і був шокований. Сотні людей з пораненими головами, руками, ногами, залитими кров’ю обличчями та одягом курсували від Майдану до Грушевського та Інститутської. Серце трохи зраділо коли побачило як самооборона веде до Профспілок двох міліцейських, але то була хвилинна радість.

Тоді беркут та міліція ринула по Інститутській на Майдан. В людей була лише бруківка. Вони не могли чинити опір. Коли беркут зайняв Жовтневий палац та посунув з Європейської площі, оголосили про евакуацію Профспілок. Почався хаос. Ми намагалися винести на двір усіх поранених та скалічених. На сходах утворилася штовханина та гамір. Ми намагалися зробити все, щоб врятувати людей. Дехто в цей час виносив оргтехніку та ящики з грішми

Коли вийшов на вулицю, зустрів Андрій Савчук, який був з розбитою головою і мені здалося мав невеличку контузію. Іван Юрчик відвіз його до лікарні. Зателефонували Сергій Митрофанський та Сергій Воронов і сказали, що на Кріпосному провулку теж беркут жене мітингувальників. Злата-Зоряна Паламарчук, яка була з ними втратила там сумку з гаманцем та всім іншим. Багато чого ще було в ті жахливі години.

А за пару годин Профспілки спалахнули… Не знаю скільки людей там лишилося та згоріло заживо, але впевнений що лишилися…

Тож вічна пам’ять всім загиблим захисникам Майдану та слава тим, хто залишився в живих!