Коломию відвідав 8-ий номер списку «Батьківщина» Іван Крулько

Коломию відвідав 8-ий номер списку «Батьківщина» Іван Крулько

33-річний кандидат у нардепи від партії «Батьківщина» Іван Крулько очолює Всеукраїнську молодіжну громадську організацію «Батьківщина Молода». Майже два місяці був радником в. о. президента України Олександра Турчинова. Однак звільнився з Адміністрації Президента наступного дня після інавгурації Петра Порошенка. Попри пропозиції йти у списках інших політсил, Іван Крулько залишився вірним «Батьківщині». «Я прийняв для себе рішення не переходити з партію у партію. В «Батьківщину» я прийшов у важкий період, коли Юлія Тимошенко перебувала за ґратами. Власне саме від неї отримав пропозицію доєднатися до цієї політичної сили», – зазначив Крулько.

У Коломиї він розповів, чому саме Надія Савченко стала першим номером списку партії, які помилки допустив екс-міністр Гелетей та чому 88 округ представляє Петро Книшук.

«В українському парламенті повинні працювати професіонали. Це мають бути люди, які чітко розуміють, чому йдуть до Верховної Ради, вони повинні мати достатню підготовку, щоб розробляти та приймати законопроекти, а також захищати їх на належному рівні. Це моя філософія. Я починав свою роботу у 2002 році у ВР помічником народного депутата і пройшов у парламенті всі щаблі. І лише через 12 років моєї професійної діяльності на різних посадах, у тому числі заступником міністра, у мене випав шанс себе реалізувати у якості народного депутата. Я чітко розумію, чим я буду займатися і над якими законопроектами працювати, – наголосив Крулько. – Що ж стосується комбатів, які воювали на Сході, а зараз йдуть до парламенту, то з однієї сторони, добре, що вони отримали можливість реалізувати себе і у Верховній Раді. Проте чимало з них наголошує, що повинні захищати українську державу в зоні АТО. Наприклад, командир батальйону «Батьківщина», який був створений у травні й досі воює на сході, отримував пропозицію йти у списку партії. Проте він відмовився, пояснивши це тим, що його місце поряд з бійцями, а не у парламенті. Він обрав шлях воїна. У той же час ми маємо у списку «Батьківщини» фахових військових. Зокрема, Олександр Галака – генерал з багаторічним досвідом. Він працював у розвідці та Міністерстві оборони. Якраз такі люди, професійно підготовлені, здатні у парламенті працювати на високому рівні».

За словами Івана Крулька, рішення поставити першим номером у списку «Батьківщини» Надію Савченко було продиктоване необхідністю звільнити її з в’язниці.

«До нас звернулася її мати. Вона просто прийшла у приймальню і сказала: «Рятуйте мою дитину». Ми зверталися до президента України, щоб Надію Савченко включили у списки з обміну військовополоненими. Однак цього не сталося. І тоді було прийнято рішення, що єдиний шанс звільнити її з полону – це надати дипломатичний імунітет, який гарантує депутатський мандат. Також до нас з листом звернулася й сама Надія. Тобто це не був піар-хід, це була життєва необхідність, щоб звільнити її з полону. Уже в усьому світі вона асоціюється як борець з режимом Путіна. Надя уособлює собою всю Україну, незламну волю. Тому ми вважаємо, що вона має бути лідером нашого списку».

Також Крулько зазначив, що у парламенті «Батьківщина» формуватиме коаліцію тільки з демократичними силами.

«Ми абсолютно не сприймаємо того, що зараз ведуться переговори між партією Тігіпка та блоком Петра Порошенка про утворення коаліції в майбутньому парламенті. І не секрет, що про це відкрито говорять члени команди Тігіпка. Тому саме зараз є найбільша небезпека реваншу регіоналів після Революції Гідності. «Батьківщина» вважає, що у наступному парламенті коаліція має бути утворена лише з партій, які були на Майдані, а не з тих, які організовували і фінансували Антимайдан та привозили тітушок, підтримуючи диктаторський режим Януковича.

ВО «Батьківщина» є партією правди. Не можна допускати в Україні відновлення диктатури. Завжди мусить бути політична сила, яка готова говорити правду, навіть у найскладніші моменти.

Наведу приклад. Ми проголосували за призначення міністром оборони Гелетея, оскільки це було одним з перших подань президента. Хоча нам таке призначення не подобалося, оскільки ми вважали, що ця людина професійно не підготовлена. Адже він жодного дня до призначення не працював у Міністерстві оборони. Під час війни там має бути людина, яка знає армію. Натомість було прийнято таке помилкове рішення. Впродовж всього часу ми дивилися, як працює Міністерство оборони. На жаль, там продовжувала процвітати корупція. Заяви, які оголошувалися керівництвом, були дуже контраверсійними. Чого тільки була варта заява під час Іловайської трагедії про те, що Україна перемогла Росію. Де ж ми її перемогли? Такі речі не може говорити міністр. Зокрема ми звернулися до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури у зв’язку з журналістськими розслідуваннями продажу на внутрішньому ринку озброєння і військової техніки. І це відбувалося у той час, коли нашим військовим цього вкрай не вистачало. Тисячі одиниць військової техніки і зброї були продані за останні кілька місяців. Ми зверталися до президента, щоб вирішив це питання. Тільки під тиском за поданням Порошенка міністра Гелетея таки було звільнено. Але виникає питання: навіщо було робити цю кадрову помилку на початку? Тому «Батьківщина» і далі буде відкрито говорити правду, щоб упередити помилки, які можуть стати фатальними».

На думку кандидата у нардепи, найбільшою проблемою української економіки є корупція. – Це те, що роз’їдає нашу державу та не дає можливість розвиватися. Найголовніше – щоб влада мала політичну волю цю корупцію подолати. Тому ми своїм тиском та законодавчою роботою щоденно домагатимемося від партій та особистостей, які прийшли після Майдану до влади, укласти неформальний договір про те, що боротьба з корупцією повинна починатися з найвищих кабінетів. Потрібно припинити ганебну практику розкрадання бюджету, – наголосив Крулько. – Майдан відбувся. Люди змінилися, а колишня система продовжує працювати. Більше того, факти корупції мають місце і до сьогодні на найвищому рівні».

«Батьківщина» розробила свій план перемоги України у кожній сфері життя. Однак зараз для цієї політичної сили головне – досягнути миру на Сході країни.

«Зараз питання полягає у тому, який мир нам потрібен, чи це буде мир слабкого – капітуляція, чи мир з позиції сили. Путін прийшов до України не для того, щоби тут програти чи відступити, а щоб відновити російську імперію, яка без України неможлива. Тому його справжній план – захоплення усієї нашої території разом зі столицею і припинення існування України як незалежної країни. Тому чим більше ми йтимемо на поступки, тим наполегливіше він домагатиметься реалізації свого плану.

Були зроблені кілька ключових помилок. Перша – це коли Україна погодилася на зміну формату переговорів під тиском Кремля. Так, Путін зробив все для цього можливе, але ми не мали відступати від того формату, який вже працював. Маю на увазі Женевський формат, учасниками якого були чотири сторони – США, ЄС, Україна та Росія. Змінивши цей формат на Мінський, ми опинилися один на один не просто з Росією, а з Митним союзом. З одного боку – Росія, Білорусь та Казахстан, а з іншого боку – Україна. США взагалі виключені з переговорів, а два єврокомісари – просто спостерігачі, а не учасниками переговорів. Це була ключова помилка. А прийняті Мінські протоколи призвели до прийняття двох ганебних законів – про амністію для терористів та про особливий статус окремих територій Донецької і Луганської областей. Тобто фактично про терористичне самоврядування.

Друга помилка – це те, що Україна досі не визнала факту агресії – напад іншої держави. Україна на законодавчому рівні повинна визнати, що проти країни ведеться війна, яку розпочала та продовжує Росія. Відповідно, на певній території вводиться воєнний, а вся економіка країни стає на воєнні рейки, щоб забезпечити фронт усім необхідним. Адже солдати не знають, як їм готуватися до зими. Ця помилка вже негативно вплинула на ситуацію на Сході загалом і, в тому числі, спричинила трагедію під Іловайськом… У результаті, навіть до цього часу не встановлено точну кількість загиблих українців», – розповів Крулько.