Іван Крулько презентував концепцію нового масштабного закону про молодь

Іван Крулько презентував концепцію нового масштабного закону про молодь

Новий закон про молодь об’єднає найкращі практики та досвіди країн ЄС та світу щодо розвитку молодіжної політики у оптимальних для України моделях.

Про це сьогодні в під час круглого столу УНІАН, організованого Міністерством молоді та спорту спільно з Програмою розвитку ООН, повідомив депутат від «Батьківщини» та голова «Батьківщини Молодої»Іван Крулько, ініціатор закону про молодь.

Депутат зазначив, що разом з експертами, Міністерством молоді та спорту і  Програмою розвитку ООН (UNDP) розпочинає роботу над написанням нового масштабного закону про молодь та представив його концепцію.

За його словами, закон повинен імплементуватиЄвропейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні.

«Загалом нашими експертами аналізується близько 40-ка діючих законодавчих актів про молодь країн ЄС і Швейцарії. Після їх аналізу ми оберемо оптимальні для України моделі та адаптуємо їх», – зазначив Іван Крулько.

Він розповів, що у законі пропонується ввести ряд нових термінів та понять. Зокрема, участь молоді, молодіжна робота, активна громадянська позиція, молодіжний працівник, молодіжний центр тощо.

«Наприклад, участь молоді означає, що всі рішення, які приймаються державною та стосуються молоді приймаються за участю молоді. Жодних рішень про молодь без молоді. Цей принцип має бути застосований не тільки у вигляді поняття, він має знайти своє відображення скрізь у молодіжній політиці», – наголосив депутат.

За його словами, кожен  розділ закону буде стосуватися окремої теми.

«Це – культурний розвиток і мобільність молоді, освіта і виховання, здоров’я та фізична культура, зайнятість і працевлаштування, житло і будівництво власного житла, родини і тяжка молодь, правовий захист та інформування», – перерахував Іван Крулько.

Щодо принципів молодіжної політики, які будуть визначені в законі, то депутат відзначив литовський досвід, який буде використано при написанні принципів.

«Це принципи паритету, субсидіарності, міжвідомчої координації, участі молоді, інформування, самостійності, добровільності, самоуправління тощо», – сказав він

Що ж стосується фінансової підтримки молодіжної політики, депутат наголосив, що до цього питання потрібно по-новому підійти.

«Ми пропонуємо цікаву ініціативу в законі. Має бути спеціальний фонд підтримки молодіжних ініціатив, який зможе залучати не тільки бюджетне фінансування, й фінансування від інших країн, міжнародних інституцій, який зможе виступати грантодавцем для реалізації молодіжної політики», – підкреслив Іван Крулько.

Він також наголосив, що закон матиме ще ряд новацій стосовно створення національної волонтерської служби, молодіжних центрів, підтримки ініціатив молоді та інших аспектів створення та реалізації молодіжної політики.

«Загалом ми хочемо написати такий закон, який стане своєрідною конституцією для молоді», – підсумував депутат.