Іван Крулько представив громадськості проект закону «Про молодь»

Іван Крулько представив громадськості проект закону «Про молодь»

Народний депутат від фракції «Батьківщина» та Голова “Батьківщини Молодої” Іван Крулько представив реформаторський законопроект «Про молодь» під час відкритого експертного обговорення документу у Реанімаційному Пакеті Реформ.

«Сьогодні ми представляємо для обговорення текст системного законопроекту «Про молодь», розробленого у співпраці з провідними експертами у галузі молодіжної політики за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Програми розвитку ООН», – зазначив Іван Крулько.

2

 

Він відзначив, що цей документ стане базою для імплементації кращих європейських практик у вітчизняне молодіжне законодавство, що в тому числі, полегшить його адаптацію при інтеграції України до ЄС.

«За основу законопроекту взято Європейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому та регіональному рівнях, схвалену Радою Європи. Водночас, у проекті закону імплементовано  найбільш оптимальні для України моделі з 40-ка проаналізованих експертами діючих законодавчих актів про молодь країн ЄС і Швейцарії», – нагадав політик.

Іван Крулько відзначив, що законопроект передбачає введення ряду нових термінів і принципів молодіжної роботи, зміну підходів до фінансування молодіжної політики, низку новацій щодо створення національної волонтерської служби, молодіжних центрів, національної агенції підтримки ініціатив молоді тощо.

У обговоренні законопроекту взяли участь представники Міністерства молоді та спорту, Програми розвитку ООН, народні депутати фракцій коаліції, експерти Реанімаційного Пакету реформ та експерти у галузі молодіжної політики.

3

За словами заступника Міністра молоді та спорту Сергія Митрофанського, така співпраця дала в результаті комплексний документ, який передбачає системний підхід до реформування молодіжної політики та дозволяє побудувати ефективну співпрацю між державою та активним молодіжним громадським середовищем.