"Батьківщина" зібрала понад 3 мільйони підписів за референдум щодо НАТО і вимагає від президента його проведення

“Батьківщина” зібрала понад 3 мільйони підписів за референдум щодо НАТО і вимагає від президента його проведення

Партія “Батьківщина” зібрала понад 3 мільйони підписів за проведення референдуму про вступ України до системи колективної безпеки і оборони НАТО і вимагає від президента оголосити проведення відповідного референдуму.
Про це повідомила лідер партії Юлія Тимошенко біля адміністрації президента, куди активісти принесли коробки з підписами українців.
Члени “Батьківщини молодої” за допомогою коробок виклали на площі перед будівлею АП напис “НАТО – це мир”.
“Наша команда зібрала 3 мільйони 300 тисяч 931 підпис українців за те, щоб разом з парламентськими виборами провести референдум щодо вступу України в НАТО. Так передбачено Конституцією України, і тепер слово за президентом”, – наголосила вона.
На думку лідера “Батьківщини”, коли Україна відмовилася від ядерної зброї, була допущена стратегічна помилка, оскільки країна не добилася свого членства в колективній системі безпеки і оборони НАТО.
“За цю помилку сьогодні український народ платить дуже велику ціну життям і здоров’ям своїх громадян”, – сказала вона.
“Зараз прийшов час негайно цю помилку виправити для того, щоб зберегти стратегічний мир, щоб раз і назавжди унеможливити будь-яку військову агресію проти себе”, – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідер “Батьківщини” вважає, що процес вступу до НАТО можна розпочати з проведення всеукраїнського референдуму.
Вона зазначила, що згідно з Конституцією президент може видати указ про те, щоб негайно провести відповідний референдум.
За словами Юлії Тимошенко, згідно з останніми опитуваннями, на референдумі за вступ України до НАТО готові проголосувати 64% українців.
“Це означає, що Україна сьогодні розуміє – іншого шляху для повернення миру не існує”, – підкреслила вона.
Тимошенко запевнила, що володіє всіма аргументами, щоб переконати президента негайно розпочати процес проведення всеукраїнського референдуму за вступ до НАТО.
“Якщо ми знову втратимо час і зараз негайно не розпочнемо наш рух до НАТО – це буде ще одна стратегічна помилка, яка в майбутньому принесе нові загрози для національної безпеки України, її суверенітету, миру та збереження наших кордонів”, – сказала вона.
За словами лідера партії, зібрані підписи свідчать про те, що українці повністю розділяють позицію “Батьківщини” щодо необхідності проведення референдуму.
“Все є для того, щоб діяти сильно та рішучо, потрібна лише політична воля. І я переконана, що таку політичну волю треба проявити”, – заявила вона.
Відповідаючи на запитання, чи відбудеться її зустріч з президентом, Юлія Тимошенко сказала: “Було б правильно, якщо б ми могли з президентом сьогодні зустрітися і обговорити питання невідкладного оголошення всеукраїнського референдуму щодо вступу України до НАТО, а також всі інші питання, пов’язані з проведенням реформ в Україні, з організацією єдності демократичних сил в новому парламенті”.
“Я думаю, нам є про що поговорити з президентом заради стабільності та справжніх перетворень в нашій державі”, – додала вона.