"Батьківщина" закликає учасників коаліційних переговорів згадати, що в Україні війна і терміново розпочати роботу ВР

“Батьківщина” закликає учасників коаліційних переговорів згадати, що в Україні війна і терміново розпочати роботу ВР

“Батьківщина” наполягає на негайному підписанні коаліційної угоди та початку роботи нового парламенту.
Про це заявив народний депутат від  “Батьківщини” Андрій Кожем’якін.
Відповідаючи на запитання журналістів перед початком чергових переговорів щодо підписання  коаліційної угоди, він зазначив, що, на жаль, цей процес відбувається складно.
“Постійно вносяться нові пропозиції, які не погоджуються з іншими фракціями. Зокрема, вчора було внесено нові пропозиції щодо Регламенту, які не можуть погодити між собою Блок Порошенка та Народний Фронт”, – зауважив він.
Водночас народний депутат від  “Батьківщини” зазначив, що питання формування коаліції чітко прописане у Конституції України.
“Ми не говоримо про посади, ми наголошуємо на тому, що потрібно рятувати країну, тому що в Україні війна і існує постійна загроза агресії з боку Росії і парламент повинен працювати вже сьогодні, але все відбувається, як завжди”, – констатував він.
У свою чергу народний депутат від “Батьківщини” Андрій Сенченко додав, що основна задача учасників коаліційних переговорів – не допустити внесення до тексту коаліційної угоди  пунктів,  які “закладають бомби під майбутню коаліцію”.
“Наприклад, не можна прописувати у Регламенті норми, які б дозволяли комусь домінувати і диктувати всім іншим, не можна обмежувати законне право депутатів вносити законопроекти, а якщо чиновники будуть візувати депутатські законопроекти, то це абсурд, який працювати не буде”, – розповів він.
Також, за його словами, вносились такі нереальні  пропозиції, які передбачали автоматичну відставку уряду в разі несхвалення парламентом законопроекту в урядовій редакції.
“Ми нікого не критикуємо, розглядаються всі пропозиції, серед яких є більш вдалі і менш вдалі. Ми не ставимо ультиматумів і вважаємо, що в умовах, коли в країні війна всі демократичні проєвропейські сили повинні консолідуватись”, – сказав Андрій Сенченко.
Він зазначив, що основна вимога “Батьківщини”, яка була підтримана учасниками коаліційних переговорів, – це спільні зусилля щодо звільнення Надії Савченко.
Також, за словами депутата, було підтримано пропозицію про поновлення територіальної цілісності та повернення АР Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Нагадаємо, що “Батьківщина” наголошує на необхідності прописати ці пункти в тексті коаліційної угоди та провести перше засідання новообраного парламенту 21 листопада, на річницю початку Євромайдану.