«Батьківщина» вимагатиме визнання неконституційним диктаторського Закону «Про всеукраїнський референдум», - Іван Крулько

«Батьківщина» вимагатиме визнання неконституційним диктаторського Закону «Про всеукраїнський референдум», – Іван Крулько

«Батьківщина» спільно з депутатами інших фракцій коаліції внесли до Конституційного Суду подання про визнання неконституційним Закону «Про всеукраїнський референдум», який було прийнято диктаторським режимом з численними порушеннями. Про це сьогодні заявив депутат від фракції «Батьківщина» та Голова «Батьківщини Молодої» Іван Крулько під час внесення відповідного подання до Конституційного Суду. Водночас, «Батьківщина» долучається до створення нового демократичного закону про всеукраїнський та місцеві референдуми.

«Закон України «Про всеукраїнський референдум» – це рудимент диктаторської доби Януковича, прийнятий з єдиною метою – провести будь-яку неконституційну дію через маніпулятивний всеукраїнський референдум. Зокрема, в цьому законі, який діє до сьогодні, передбачено прийняття нової конституції, що прямо суперечить самій процедурі визначеній Конституцією», – зазначив Іван Крулько.

Він наголосив, що через всеукраїнський референдум Янукович планував продовжити свій термін та мати безроздільну владу в Україні.

«Саме 1 грудня 1991 року український народ на референдумі висловився за незалежність України. Тому символічно, що саме сьогодні ми віддаємо борг громадянському суспільству та Україні – 1 грудня новообрані депутати Верховної Ради внесли до Конституційного Суду невідкладне подання про визнання цього закону неконституційним. І дуже важливо, що його підписали керівники двох фракцій парламентської коаліції – Юлія Тимошенко від «Батьківщини» та Юрій Луценко від «Блоку Петра Порошенка», – підкреслив Іван Крулько.

Окрім того, Іван Крулько зауважив, що існуючий закон про референдум був ухвалений у 2012 році в останній день роботи Верховної Ради VI скликання з чисельними порушеннями Конституції та регламенту парламенту.

«Для уникнення правового вакууму, депутати одразу приступають до роботи над новим законом про всеукраїнський референдум, який відповідатиме Конституції України та буде демократичним», – підсумував депутат.