Батьківщина» разом з експертами завершила розробку реформаторського закону про молодь, - Іван Крулько

Батьківщина» разом з експертами завершила розробку реформаторського закону про молодь, – Іван Крулько

Найближчим часом буде представлено реформаторський закон про молодь, напрацьований з експертами у сфері молодіжної політики на базі європейського досвіду.

Про це під час ефіру на телеканалі «Рада» повідомив депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько.

«Як виходець з молодіжного громадського середовища можу сказати, що реформування молодіжної політики є дуже важливим, однак недооціненим в Україні. В українському законодавстві ми  маємо три закони, які регулюють молодіжну політику. Але вони не відповідають на актуальні запити сучасної молоді», – зазначив депутат.

Він пояснив, що разом з експертами у сфері молодіжної політики було прийнято рішення проаналізувати близько 40 законів, які діють в ЄС і стосуються молоді.

«Ми вирішили взяти за основу Європейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні, схвалену Радою Європи. Ця Хартія та проаналізовані закони дали можливість побачити комплексну картину регулювання молодіжної політики в Європі. Після цього був обраний найбільш актуальний для України досвід, який і взято в основу закону про молодь», – пояснив Іван Крулько.

За його словами, це комплексний закон, який передбачатиме ліквідацію попередніх, які вже застріли. Водночас, цей закон стане своєрідною кодекс для молоді, який розширює її можливості та залучає до громадсько-політичного життя.

«Окрім того, закон запровадить в молодіжній політиці основний принцип, який закладений в Європейській хартії участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівні, – жодного рішення про молодь без молоді», – наголосив нардеп.

«Тобто всі рішення, які стосуються молодіжної політики, мають бути погоджені з молодіжними організаціями та структурами. Вони повинні мати реальні повноваження та важелі, для того, щоб їх голос враховувався органами влади», – підсумував депутат.