Рада YEPP ухвалила українську резолюцію щодо загострення напруженості на Сході України

Минулими вихідними, на черговому засіданні Ради Молоді Європейської народної партії була ухвалена українська резолюція щодо загострення напруженості на Сході України. Резолюція була ініційована трьома організаціями: Батьківщиною Молодою, Молоддю Демократичного Альянсу, а також молодіжним крилом чеської політичної партії «TOP 09».
 
За словами міжнародного секретаря «Батьківщини Молодої» Олександра Афанасьєва, цією резолюцією Рада YEPP засуджує агресивну поведінку Росії та закликає припинити нарощування військових сил поблизу українських кордонів та на території окупованого Криму, а також закликає РФ припинити своє військове втручання в Україну та зупинити незаконну окупацію територій України та порушення її суверенітету на території Криму та частинах Донецької та Луганської областей.
 
«Крім того, Рада YEPP закликає представників Європейського Союзу та лідерів європейських держав засудити агресивну поведінку Росії та підтримати України, включаючи можливість запровадження нових економічних санкцій проти російських високопосадовців, а також інших суб’єктів, які беруть участь у конфлікті. Закликає Європейський Парламент зробити заяву та засудити масове нарощування російських військ вздовж українських кордонів, а також на окупованих територіях України», — розповідає детальніше про ухвалену резолюцію Олександр Афанасьєв.
 
За його словами, Рада Молоді Європейської народної партії високо оцінює стриманий та конструктивний підхід української влади та повністю підтримує її прихильність до політичного та дипломатичного вирішення конфлікту.
 
«Підтримує продовження імплементації Мінських протоколів, зокрема їх безпекових частин, які можуть запобігти подібній ескалації на сході України в майбутньому», — додав Афанасьєв.
Також, окремо від резолюції, за ініціативи українських організацій в YEPP: Солідарної Молоді, Батьківщини Молодої та Молоді Демократичного Альянсу, була прийнята спільна заява від всіх членських організацій щодо ескалації війни на сході України та масового нарощування російських військ вздовж українського кордону.