Кондисюк: «Кожне маленьке село чи місто має право на свій розвиток, це не просто мрія, а моя мета, до якої будемо йти разом»

Ярославе, ти очолюєш Волинський обласний осередок громадської організації «Батьківщина Молода». Які напрямки молодіжної політики вважаєш пріоритетними як представник територіальної громади у представницькій владі?

Нині експерти відзначають інертність молоді, збайдужіння до громадських справ. Мені було 20 років, коли спробував свої сили як кандидат на посаду сільського голови. Тому вважаю, що молодь має подолати байдужість до громадських справ. Для цього слід залучати юнаків та дівчат до навчання, тренінгів, підтримувати їхню ініціативу, показувати перспективу співпраці з міжнародними інституціями, які пропонують ґрантові кошти на реалізацію молодіжних ініціатив. Ще один напрямок, який, на мою думку, є важливим, – соціальний: захист від безробіття, гарантія першого робочого місця випускникам вишів, підтримка молодих спеціалістів коштами місцевих бюджетів. Молоді люди, незалежно від того, де вони живуть – у місті чи маленькому селі, не повинні боятися йти у владу чи політику, бо від цього залежить їхнє майбутнє. Кожне маленьке село чи місто має право на свій розвиток, це не просто мрія, а моя мета, до якої будемо йти разом.

 

Ти також є керівниким громадської організації «Нова ідея», яка спільно з «Батьківщиною Молодою» організовує чимало проектів для молоді не лише Володимир-Волинського, а й Любомльщини, Іваничівщини та інших районів Волині. Розкажи більше про заходи, які проводите для молодих волинян.

Це – спортивні турніри на базі Зимнівської територіальної громади з легкої атлетики, гирьового спорту, волейболу, настільного тенісу, шахів, шашок, мініфутболу, армреслінгу, майстер-класи із стрільби з лука. Змагання з окремих видів спорту стали не тільки обласними, а й міжнародними, як-от турнір з мініфутболу, який проводили у Шацьку за участі команди з Білорусі, та всеукраїнськими, зокрема, це турнір із боксу та гирьового спорту в Зимному та матчева зустріч команд Володимир-Волинського і Маріуполя «Схід та Захід разом». Спортивний напрямок – це наша активна пропаганда здорового способу життя, заохочення не тільки зміцнювати себе фізично, а й загартовувати силу волі, прагнення до перемоги.

 

 Але ж для занять спортом у багатьох селах часто немає умов…

 А ми й не чекаємо, щоб нам їх створили. За справу беремося самі. Допомагають також місцеві ентузіасти. Приємно, коли молодь береться за добру справу задля громади. Приміром, у Бубнові цьогоріч власними силами обладнали тренажерний зал та кімнату для фітнесу в приміщенні Будинку культури. У Рогожанах теж облаштували кімнату для фітнесу, провели туди електрику, придбали матеріали для внутрішніх робіт. Всі бажаючі тут тренуватимуться безкоштовно.

 

 За які кошти вдається це робити?

 Кошти заробляємо самі, організовуючи спільно із закладами культури дискотеки та кіносеанси під відкритим небом. Лише торік провели 120 дискотек, а фільми демонстрували у селах восьми районів. До прикладу, у Любомлі влітку щотижня на кіносеанси збиралося до півтисячі глядачів. Наголошу: наша обов’язкова умова на цих розважальних заходах – відсутність алкоголю. Частину зібраних коштів витрачаємо на технічне обладнання, а решту спрямовуємо на благодійність: не тільки на ремонти, а й на закупівлю спортивної форми. Уже вручили 15 комплектів футбольної форми, з них лише три комплекти передали нам спонсори. За виручені від дискотек кошти провели цікаву акцію для дошкільнят – подарували футболки для занять фізкультурою вихованцям дитсадків Хобултови, Бубнова, Соснини. Ось таке своєрідне заохочення діток робити вранці зарядку, займатися фізкультурою.

 

 Тобто розважальні заходи допомагають здійснювати благодійні проєкти?

 Саме так. Наші починання підтримують спонсори та добродії, працюємо з фондом «Матері Божої Неустанної Помочі». Двічі ініціювали проведення пленерів художників, для яких закуповуємо частину матеріалів. Ще в 2016 році запросили їх у село Чесний Хрест, де вони малювали місцеву церкву. Кошти, виручені від продажу на аукціоні картин, які вони нам подарували, пішли на ремонт храму та сільського клубу. А цьогоріч такий пленер провели у Зимному. Отримані кошти від проданих картин, які намалювали учасники пленеру, пішли на лікування двох дітей. У 2013 році в селі Селець разом із місцевим фермерським господарством облаштували велике футбольне поле, яке було кращим в районі. У планах – реконструкція поля у Павлівці Іваничівського району.

 

Розкажи, будь ласка, які ще ідеї втілюєте.

 Окрім кіносеансів, шкільних, новорічних, молодіжних відеодискотек, дискотек під відкритим небом, також долучаємося до проведення Днів села та Днів міста. Дбаємо за чисте довкілля, встановлюємо в селах баки для роздільного сміття. Два роки тому започаткували свято фарб «Холі», яке проводимо з володимир-волинською командою аніматорів та аквагримерами, а також майстер-класи з танців. За більш як сім років це свято влаштовували у Володимир-Волинському, Іваничівському, Любомльському, Локачинському, Горохівському, Луцькому, Шацькому, Ратнівському, Любешівському, Маневицькому, Турійському, Ковельському районах. Приємно бачити, скільки радості і задоволення цей захід дарує не тільки дітям, а й дорослим. Особливо масштабними були проєкти «Битва талантів» (перший сезон), до якого долучились 146 учасників, та «Голос громади», в якому взяли участь близько 80 вокалістів із семи територіальних громад. У кожній з них проводили кастинг, визначили кращого вокаліста, який отримував нагороду – разом із однокласниками поїхати в аквапарк «Пляж» до Львова.  Таким чином сім класів отримали таку можливість, і обов’язково поїдуть. Сподіваюся, що після закінчення карантину буде другий, більш масштабний сезон «Голосу громади». Радує те, що такі заходи збуджують ініціативу молоді, заохочують її до творчого пошуку, дають впевненість у власних силах.

 

Чому вирішив балотуватись до Волинської обласної ради?

 Розумію, що лише громадською роботою не зможу втілити у життя усі задуми, тому йду у політику, котра є дієвим механізмом впливу для вирішення багатьох проблемних питань мого виборчого округу та відстоювання інтересів його жителів. А відтак балотуюсь депутатом до Волинської облради від ВО «Батьківщина» по виборчому окрузі №5, до якого входять Володимир-Волинський, Локачинський, Іваничівський райони, а також міста Володимир та Нововолинськ ( у виборчому бюлетені під номером 10). Вірю, що зможу бути корисним як країні, так і людям.