Представники «Батьківщини Молодої» пройшли стажування у Брюсселі

З 1 по 6 грудня у Брюсселі (Бельгія) представники «Батьківщини Молодої» брали участь у програмі стажування “How Europe Works”, яку Інститут Роберта Шумана та Вілфред Мартенс Центр провели для молодих політиків із країн Східного партнерства.

«Батьківщину Молоду» на заході представили заступник голови Київської міської парторганізації ВО «Батьківщина» та ГО «Батьківщина Молода» Олексій Захарченко та представники Київського й Харківського осередків ВО «Батьківщина», активісти «молодіжки» Олег Борис і Таїсія Сазонова.

«Протягом тижня ми мали змогу на практиці ознайомитися з роботою провідних європейських інституцій. Також ми взяли участь у десятках зустрічей на найвищому політичному та дипломатичному рівнях, під час яких завжди гостро піднімали українське питання та доносили нашу позицію. Програма буде дуже корисною для кожного молодого українського політика, оскільки реально дає зрозуміти, як працює Європа, до якої ми так прагнемо. Тож закликаю колег користатися можливістю, яку дають нам європейські партнери, та брати участь у подібних програмах. Україні потрібні професійні та обізнані політики», – зауважив Олексій Захарченко.

Учасники стажування залишились задоволеними його результатами та готові втілювати набуті знання, практики та досвід уже в Україні.

«Після завершення стажування я чітко усвідомив, що альтернативи європейському вектору руху для України немає. Але водночас нам потрібно провести ще багато справжніх реформ, щоб приєднатися до об’єднаної європейської родини. Вважаю, що подібні навчальні програми є надзвичайно важливими для українських політиків, бо вони як місток, який з’єднує нас і дає змогу в подальшому налагоджувати тісні стосунки з Європою», – поділився Олег Борис.

У навчанні взяли участь представники політичних партій-членів та партнерів Європейської Народної Партії (EPP) з Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі та України. Під час стажування молоді політики відвідали Європейський Парламент, Європейську Комісію, Європейську Раду, Офіс НАТО в Європі, фонди та громадські інституції. Також учасники програми зустрілися та поспілкувалися про майбутнє Європи та їхніх країн з колишнім Прем’єр-Міністром Литви, євродепутатом Андріусом Кубіліусом, колишнім Міністром закордонних справ та Головою Сейму Польщі, євродепутатом Радославом Сікорським, секретарем з міжнародних питань Європейської Народної Партії Патріком Воллером та багатьма іншими.