Представники «Батьківщини Молодої» пройшли міжнародне навчання у Будапешті

З 29 жовтня по 1 листопада у м. Будапешт (Угорщина) відбувся перший етап міжнародної навчальної програми “How Europe Works”, організованої Інститутом Роберта Шумана. У навчанні взяли участь представники політичних партій-членів та партнерів Європейської Народної Партії (EPP) з Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі та України.

«Батьківщину Молоду» на заході представили заступник голови Київської міської партійної організації ВО «Батьківщина» та ГО «Батьківщина Молода» Олексій Захарченко, представники Київського й Харківського осередків ВО «Батьківщина», активісти «молодіжки» Олег Борис і Таїсія Сазонова. Під час навчальної програми учасники заслухали лекції про роботу європейських інституцій від провідних політичних експертів, дипломатів, політологів та політичних консультантів, мали зустрічі в державних установах Угорщини, а також виконували практичні завдання.

Представники «Батьківщини» відзначили високий рівень організації навчання та поданого матеріалу. «Такі навчання дуже корисні для отримання нових практичних знань, європейських форматів та методологій роботи партій. Європейський вибір України був закріплений у Конституції України й іншого шляху в нас не може бути. Тому сьогодні дуже важливо зрозуміти як працюють інституції ЄС і яке місце може зайняти в них Україна. В той же час це навчання стало чудовою платформою для донесення українських меседжів до європейських політиків, зокрема до дипломатів Міністерства закордонних справ Угорщини», – поділився Олексій Захарченко.

Також важливим аспектом навчань стало налагодження прямої комунікації з представниками партнерських партій країн Східного партнерства. «Це були насичені дні стажування та вивчення роботи європейських структур. Однозначно, що для країн Східного партнерства такі обміни є надзвичайно важливими – це своєрідний місток між Європою і потенційними її членами. Але найважливішим аспектом, я вважаю, є те, що молоді політики з різних країн об’єднуються, діляться досвідом та здобувають нові практичні навички. Ми – майбутнє Європи і тільки від нас залежить, якою вона буде!», – зазначив Олег Борис.

Другий етап програми відбудеться на початку грудня в Брюсселі (Бельгія). Учасники матимуть змогу відвідати Європейський Парламент, Європейську Комісію, Європейську Раду, Офіс НАТО у Європі та інші інституції, де поспілкуються з високопосадовцями.