“Русскій мір” = російська мова

Перед мовними дискусіями раджу спочатку питати в опонента про рівень освіти.
Це полегшить розуміння рівня дискусії та збереже нерви))

 Категоричність в твердженні, що мій ворог Росія я не сприймаю, тому, що чітко розділяю, що таке Росія як держава/народ і що таке путінський режим який окупував цю країну та свідомість близько 60-70% її населення. Мій ворог Путін і вся його шваль з кооператива “Озеро” та ієрархія пристосуванців-боягузів чиновників, найманців, які служать системі і вбивають наших

Тому, як мінімум 40 мільйонів росіян тверезо мислять і підтримують в тому чи іншому питанні проєвропейське чи просто вільне мислення України!

Для уникнення непорозумінь потрібно називати все своїми іменами.
Путінський режим намагається всіма зусиллями нав’язати нам свій “русскій мір” в Україні і найчастіше з ним, логічно, пов’язують російську мову.

☑️ Тобто де починається російська мова в Україні, там має вплив путінський режим?
☑️ А як же російськомовні герої України: вояки, політв’язні, активісти та інші, які боряться проти путінського – руського міру?
☑️ Значить мова не залежить від типу мислення?

Відповідь не така складна як її описують тисячі дискусій, які точаться останні 6 років в Україні!!!

📌Все просто, для свідомої людини, цінності і переконання, духовні релігійні традиції та вірування якої, вже сформовані в Україні, чужа мова (навіть якщо нею говорити з дитинства) не має надто вагомого впливу!Хоча ця особистість буде розвиватися, як постколоніальна, а не незалежна!

📌Інша справа, коли несвідома українська дитина виховується в російськомовній сім’ї/спільноті. Батьки якої не мають можливість забезпечити дитині гідну освіту і вільний світогляд. Тоді вона попадає під вплив пропаганди, яку веде путінський режим. Спочатку знайомою (російською мовою) говорять про те що у західній Україні, б’ють російськомовних громадян. Далі, разів 10 почувши наступні страшилки, та оповіді про те як Росія “піклується” про російськомовних українців в голові дитини встановлюються шаблони, які впливають на подальше розуміння історії і майбутнього своєї країни.

 З чужою мовою, чужі ворожі історичні постаті та герої стають своїми, культурні духовні та релігійні традиції змінюються.

 “Русскій мір” не має кордонів, це не географічна, це насамперед культурна окупація, за допомогою ретранслятора пропаганди – російської мови! Росіянам так легко вдалося окупувати наші землі тому що на тих територіях люди себе вважали частиною російської культури! Ось і все…
Україна була русифікована примусово і наслідки цього лайна ми розгрібаємо до сьогодні.
Це не означає що заговоривши українською, погана людина стане хорошою але це вагомий вклад в збереження української державності!

📌 Чому потрібно говорити Українською?

 Потрібно просто поїхати за кордон, не далеко, наприклад в Польщу, котра колись була сателітом СРСР але зберегла свою мовну та культурну ідентичність, і почути що тут по телебаченні йдуть фільми польською в машинах грають польські пісні, в ресторанах обслуговують польською мовою! І “русский” який приїде сюди з імперським бажанням створити “русскій мір”, оточений польською мовою та культурою нічого не зможе вдіяти.

І коли мене поляки питають, “Якщо в вас війна з Росією, то чому багато українців говорять російською”, я б звісно міг відповісти що в нас демократія і вільна країна, кожен говорить якою мовою хоче, але в мене виникає культурний дисонанс!
Так, Україна є вільна країна але є один момент – Війна, 300-на річна війна Росії з українською мовою і українським народом.

 Для того, щоб мовне питання стало не розколом країни, а консенсусом, потрібно монотонно рік у рік на державному рівні робити українську мову популярною!
Так саме популярною, через розвиток якісного українського кінематографу, видавництва сучасної української літератури, підтримку музикальних талантів, освітньої реформи багатьох інших відомих аспектів і звичайно на законодавчому рівні.

Нації просто так не зникають, спочатку їм відбирає мову (с)