Вибори до Європарламенту 2019 та наслідки для України

За бурхливими політичними перипетіями в Україні, мало хто помітив надважливу політичну подію в Європі – вибори до Європейського Парламенту.

Із 751 місця в Європарламенті найбільшу кількість місць отримали Європейська народна партія (EPP) – 178 та Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D) – 152 місця. Проте варто відзначити, що ці ж партії зазнали і найбільших втрат – близько 37 та 38 місць відповідно. За попередніми даними виборів, вони вперше втрачають більшість і не зможуть сформувати “велику коаліцію” без підтримки інших сил.

Найбільший приріст продемонстрували Альянс лібералів і демократів для Європи президента Франції Еммануеля Макрона (ALDE&R), які матимуть третю за розміром фракцію – 105 мандатів. Четверте місце посіла Група зелених/Європейський вільний альянс (Greens/EFA ) – 67 місць. Група європейських консерваторів і реформістів (ECR) матиме 61 місце у Європарламенті, найбільше місць у якій матимуть депутати від польської владної партії “Право і справедливість”.

Далі місця розподілилися так: Конфедеративна група Європейських об’єднаних лівих і Нордичних зелених лівих (GUE/NGL) – 39; Європа свободи і прямої демократії (EFDD) – 53; Група Європи націй і свободи (ENF) – 55; депутати, що не приєдналися до інших політсил – 7 місць.

Варто відзначити, що ВО “Батьківщина” вже багато років має статус спостерігача у Європейській Народній Партії, а “Батьківщина Молода” є повноправним членом молодіжного крила Європейської Народної Партії – YEPP.

Що ж такі результати виборів пророчать для України?

Саме перші п’ять партій-переможців голосували у питаннях, які стосувалися України, переважно одностайно – з позитивної сторони для нашої держави. І тому, оскільки вони разом матимуть близько 550 мандатів, вже можна робити висновки, що позиція Європарламенту щодо України буде дружньою та партнерською, звичайно ж, якщо Україна не змінить зовнішньополітичний вектор свого розвитку…

Далі буде! Україна – це Європа!