2015-й: Битва за «Київську Фортецю»

2015-й: Битва за «Київську Фортецю»

На жаль, мало хто з киян знає, що в самому центрі столиці на Печерську розсташований Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» – унікальний музейний комплекс загальною площею більше 10 га, створений на базі Госпітального укріплення Київської фортеці з експозицію під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною та капонірами.

Сьогодні мали 4-годинну зустріч з директором музею Вячеславом Яковичем Кулінічем, людиною, яка велику частину свого життя присвятила «Київській фортеці», розвинула та розбудувала її. За часів правління Януковича, його, як патріота та державника, було звільнено з посади, та з березня цього року, розпорядженням Голови КМДА все ж було поновлено. Він розаовів нам про історію музкйного комплексу, показав територію, приміщення, фонди, поділився планами на майбутнє. Плани дійсно грандіозні та правильні, і все б нічого, якби не всюдисущі київські чиновники.

Так склалося, що в постмайданній КМДА часів Віталія Кличка залишилося повно українофобів та проросійко налаштованх чиновників, які весь час намагаються ставити палки в колеса, музейникам, творчим спілкам, митцям і т.д. Так само і Департамент Культури КМДА на чолі Діаною Поповою. З незрозумілих причин, департамент домагається звільнення Кулініча, захисту прав проросійсьоко налаштованих працівників музею та створення експозицій на радянську тематику. Як доказ цьому, Вячеслав Якович показав нам експозицію, яку він закрив для відвідувачів, з цікавою назвою «Зброя з якою боролись за Україну».

Зайшовши в експозиційний зал ми були шоковані. Він схожий на якийсь радянський пропагандистський бункер з портретами Сталіна, зброєю часів Другої світової війни, радянськими агітками, газемами «Правда» та «Большевитское знамя» та ін. І це в часи декомунізації та війни з Росією. Мало того, музейні експонати, а це переважно снаряди, патрони та гранати лежать на відкритому просторі, в повному доступі для відівдувачів і більшість із цілими капсулями (!) (як доказ додаю ФОТО).

Я не знаю чим керуються чиновники з Департаменту культури КМДА, але сьогодні для себе чітко вирішив, що потрібно до кінця боротися за Київську фортецю, та зробити з неї осередок патріотизму та культурного відродження! В найближчих планах музею: створити на території фортеці «Волонтерський центр», «Центр патріотичного виховання», «Центр моральної реабілітації вояків АТО», експозиційну залу для виставок молодих художників і т.д. Ми також домовились 30-го червня, з нагоди дня проголошення Акту відновлення Української Держави та Дня народження Романа Шухевича, провести комплекс патріотичних заходів у фортеці, зокрема: екскурсію для молоді, тематичні лекції, гру «Криївка» та показ фільму «Нескорений», також домовились до Дня Конституції України відкрити експозицію речей із зони АТО від Українського Мілітарного Порталу(MIL.IN.UA).

Далі буде… Закликаю патріотичні громадські організації Києва та патріотичних громадських діячів долучитися до відновлення життя «Київської фортеці» та перетворення її на осередок патріотичного життя столиці!