Іван Крулько: «Жодних рішень про молодь без молоді»

Іван Крулько: «Жодних рішень про молодь без молоді»

   «Батьківщина молода» розробила законопроект «Про молодь», який має докорінно змінити філософію молодіжної політики в Україні і стимулювати талановиту молодь лишатись в Україні, а не виїжджати за кордон.

   Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини», голова ВМГОУ «Батьківщина Молода» Іван Крулько під час Форуму молоді у Києві за участі студентів 45 столичних вишів та представників 50-ти громадських організацій, де, власне, й презентувався законопроект.

viber-image

   За словами Івана Крулька, до розробки документу, що складається з 7 розділів, долучились фахівці ПРО ООН в Україні, Реанімаційного пакету реформ, інших неурядових організацій. Вони проаналізували кращий практичний і правовий досвід у сфері молодіжної політики, що діє в країнах ЄС, і обрали оптимальну модель, що працюватиме в Україні. Наразі законопроект обговорюється студентством та молоддю в усіх регіонах України.

«За соціологічним опитуванням, понад 60% молодих людей планують виїхати з України і ніколи сюди не повертатись. Це трагедія і вирок для країни», наголосив народний депутат, підбивши сумну статистику.

forum

   На його думку, змінити ситуацію можна, але лише, якщо Україна покаже, що їй потрібна талановита молодь і мотивуватиме її працювати, навчатись на Батьківщині і привносити позитивні зміни у суспільство і країну. Зробити це без активізації молоді, без закону «Про молодь» буде важко.

«Кожен з вас мусить зрозуміти: ви – це і є країна!”, – звернувся до присутніх Іван Крулько, закликавши їх бути більш активними у громадському житті та соціальних мережах, впливі на прийняття владних рішень, обговоренні проектів законів, у тому числі «Про молодь» та долучати до цього процесу своїх друзів та знайомих.

krulko-forum2

    Сьогодні, за даними Івана Крулька, держава виділяє на молодіжну політику у держбюджеті-2017 25 млн грн.

«25 млн грн – це ніщо, порівняно з 700 млрд грн видаткової частини бюджету на наступний рік. Логічно, що не маючи умов для розвитку та перспектив працевлаштування, молодь тікає на Захід», резюмував він.

   Парламентар наголосив, що розроблений експертами «Батьківщини молодої» документ передбачає залучення інвестицій та коштів міжнародних донорів на реалізацію молодіжної політики та ініціатив молодіжних громадських організації та нові механізми впливу молоді на прийняття владних рішень про молодь. Як наслідок, жодних рішень про молодь не прийматиметься без молоді, уточнив Іван Крулько.

0-02-05-864c1f659110efed002f9066c416ac785c7706a6fa6fa8172c84086b2dd9c5b7_full

   Крім того, у законі уперше прописано, що таке національно-патріотичне виховання та громадянська освіта молоді, волонтерство, молодіжні працівники тощо.

   Новаціями будуть й діяльність Національної волонтерської служби, що об’єднає в єдину базу даних усіх волонтерів; і створення мережі молодіжних центрів у регіонах, що матимуть приміщення для тренінгів, навчань, хостели для молодіжних обмінів, як це прийнято за кордоном тощо.