Надія Савченко: Я не дам вам забути про хлопців, які віддають життя за Україну!

Надія Савченко: Я не дам вам забути про хлопців, які віддають життя за Україну!

Сьогодні пленарне засідання Верховної ради України розпочалося з виступу народного депутата від «Батьківщини» Надії Савченко, яка 25 травня повернулася на рідну землю з російського полону.
Надія вийшла на трибуну парламенту з прапором України і розпочала свій виступ з привітання: «Слава Україні! Героям слава!»

image

«Я повернулася і не дам вам забути про тих хлопців, які помирають за Україну. Якщо хто з вас був на кладовищі, то ви могли відчути те, що відчула я: вони не лежать, вони стоять з нами за Україну і вони не ляжуть в могили доти, доки ми не отримаємо ту Україну, за яку померли вони і про яку мріємо ми!» – сказала Савченко.

Представник «Батьківщини» також зняла свій портрет з написом «Свободу – Савченко» з парламентської трибуни і разом з колегами по фракції повісила великий плакат, на якому зображені портрети українців, які незаконно ув’язнені в російських тюрмах.

image

«Я знімаю свій портрет з трибуни і замінюю його обличчями хлопців, які будуть дивитися вам у вічі, які зараз сидять в тилу ворога виборюють нашу Україну! Щоб кожного разу, коли ви виступатимете з трибуни, дивилися їм в очі і розуміли, що ви не маєте право не витягнути останнього з них», – заявила вона.

Надія вибачилась перед матерями загиблих воїнів, зокрема, перед мамою Вадима Пугачова, який віддав життя за її волю: «Вибачте, що я жива, а ваша дитина мертва!»

«Ніхто не забутий, ніщо не забуто і нічого не пробачено. Народ України не дасть нам сидіти в цих кріслах, якщо ми будемо зраджувати його», – сказала народний депутат.

Савченко також голосно заявила: «Україна понад усе! А для всіх, для тих, хто сидить у цій залі, Україна вища за життя кожного з нас!»

Закінчила Надія свій виступ виконанням гімну України з парламентської трибуни. Разом з нею гімн виконували всі народні депутати.